• Müşteri Hizmetleri
  • +90 212 210 82 95 - 96

Sistem ve Ağ İletişim Hizmetleri

Kurumsal Bakım Anlaşması

Sistem ve Ağ İletişim Hizmetleri

Teknoloji dünyasına evrilen günümüz şartlarında sistem ve ağ iletişim hizmetleri her zamankinden daha önemli bir konumdadır. İnternet alanlarında yoğun bir bilgi paylaşımı söz konusudur ve kullanıcıların bilgilerinin korunması çok önemlidir. Özellikle bilgi hırsızlığına yönelik program ve uygulamaların her geçen gün artış gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bu kapsamda ortaya çıkan tehditlere karşı ağ tabanlı güvenliklerin dışında uçtan uca sunulan güvenlik tedbirlerinin varlığına ihtiyaç duyulur.
A-B Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri şirketi olarak kullanıcıların internet üzerinde tamamen güvenli işlem yapabilmesi için hizmet sunmaktayız. Kullanıcı ve şirketler için ağ temelli güvenlik ürünleri sunumunun yanı sıra veri kaybı önleme, erişim kontrolü, internet sitesi güvenliği gibi çok kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Tüm bu çalışmalarla sanal dünyada güvenlik bütünlüğünü sağlayan bir platform oluşturmayı hedefliyoruz.
 

Sistem Güvenliği Hizmetlerimiz

Özellikle sistem ve ağ iletişim hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyulan ayrıntılı çalışmaları sürdürmekteyiz. Bu çalışmalardan bazıları:
• Ağ erişim kontrolü,
• Şifreleme,
• Mesajlaşma güvenliği,
• Güvenlik duvarı,
• Veri kaybı önleme,
• IPS,
• Web filtreleme,
• Son kullanıcı güvenliği gibi özetlendirebilir.
 
Sayılan hizmetler temel olarak sistem güvenliğine dair sunduğumuz çalışmalar arasında yer alır. Bunun yanı sıra kullanıcı kişi ve kurumlar için gerekli olan tüm teknolojik güvenlik altyapısını sunmaktayız. Teknoloji ve hizmetin birleştiği noktada biz varız. A-B Bilgisayar Hizmetleri olarak sistem ve ağ iletişim hizmetleri ihtiyacına dair tüm noktalarda etkin olmaktayız.
 

Ağ İletişiminde Güvenlik Faktörü

Ağ iletişimi ve genel sistem güvenliği açısından çok sayıda unsur etkilidir. Birbirinden önemli bu noktalara dikkat edildiği takdirde güvenilir bir internet deneyimi elde edilir. Sistem ve ağ iletişim çözümleri denildiğinde akla gelen ilk hizmetlerden birisi güvenlik duvarı faktörüdür.
Firmamız tarafından bu önemli hizmet sunumu ciddiyetle sağlanmaktadır. HTTP ve HTTPS gibi önemli ayrıntılara sahip erişimlere izin verilmesi durumunda; şirketlerin bu bölümlerden gelecek saldırı tehdidine karşı güvenlik duvarı gibi önemli unsurları devreye sokması gerekir.
Özellikle kurumsal, bu tarz güvenlik kaynaklarının varlığı çok önemlidir. Firmalar genellikle güvenlik duvarı aracılığıyla yerel ağ üzerinde yer alan kaynakları saldırı tehdidine karşı koruyabilir. Ayrıca dış ve iç ağlar arasındaki ağ trafiği istenilen kurallara bağlı olarak denetlenebilir.
 

Teknoloji Dünyasında Sorumluluklarımız

Günümüz koşullarının teknolojik alt yapıya bağlı şekillendiği bilinen bir gerçektir. Hayatımızın her alanında teknolojik içerikli bilgi paylaşımını kullanıyoruz. Bu açıdan A-B Bilgisayar Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri şirketi olarak sorumluluğumuzun farkındayız.
İçinde bulunduğumuz teknoloji dünyasının tüm koşullarını göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Bu açıdan müşterilerimizin internet kullanımını en güvenli ve etkin şekilde sürdürmesi adına çalışıyoruz. Gelebilecek tüm tehditlere karşı baştan önlem alma anlayışı firmamızın temel taşları arasında yer alır.
Bu açıdan web filtreleme uygulamasından son kullanıcı güvenliğinden ve veri kaybı önlemeye varana kadar teknoloji içeriklerini kapsamlı şekilde değerlendiriyoruz. Söz konusu internet güvenliği olduğu zaman tehdit unsuru ortaya çıkmadan fark etmek ve önlem almak gerekir. Bu unsurlara dikkat ederek hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sistem ve ağ iletişim hizmetleri denildiğinde önemli bir yere sahip olan ağ erişim kontrolü gibi uygulamaları profesyonel ve kurumsal bir biçimde gerçekleştiriyoruz.
Ağ erişim kontrolü; ilgili olan kurumun mevcut güvenlik politikalarının kurallarına uygun olup olmadığını denetleme vasfına sahip güvenlik teknolojisi olarak öne çıkar. Bu açıdan iyi bir önlem paketi sunar. Özellikle ciddi bir denetime ihtiyaç duyan büyük çaplı şirketlerin kullanımı için çok faydalıdır. Ağ erişim kontrolü ve gerek duyulan tüm temel güvenlik hizmetlerinde yetkin olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 

Sistem ve Ağ İletişiminde Sunduğumuz Çözümler

Günümüz koşullarında gerek bireysel gerekse kurumsal açıdan internet kullanımına ihtiyacımız vardır. Teknolojik unsurların kullanım yöntemleri oldukça çeşitlidir. Buna bağlı olarak güvenlik tedbirlerinin de çeşitli ve çok yönlü olması gerekir.
Firma olarak ihtiyaç dahilindeki tüm güvenlik tedbirlerini sunmayı amaçlıyoruz. Sistem ve ağ iletişim hizmetleri alanında esas olan bir tehditle karşılaşmadan güvenlik önlemi almaktır. Bu doğrultuda teknolojik altyapınız için ek güvenlik işlemlerini önemsiyoruz.
Günümüzde çok önemli bir güvenlik unsuru olan şifreleme ve mesajlaşma güvenliği gibi bireysel tedbirlere dair özen ve ciddiyetle çalışıyoruz. Sistem ve ağ iletişim hizmetleri kapsamında çalışmakta olan firmamız tüm güvenlik süreçlerinde yanınızdadır.